Het is bijna zover: de Kunsthal gaat weer Koken! Tijdens KunsthalKOOKT, wordt de langste moestuin ooit geplaatst. Al maanden werken Rotterdamse schoolkinderen hard aan de voorbereidingen. Sinds mei worden verschillende groenten en kruiden verbouwd om te zorgen dat van 9 t/m 12 september een 65 meter lange moestuin zal pronken tijdens het Festival voor de Echte Smaak!
Ga voor het complete programma naar www.kunsthal.nl/kookt.
In de Kunsthal kunnen slow foodies terecht voor producten uit de Ark van de Smaak. Ze zijn er bijna allemaal: de Achterhoekse Naegelholt, Texelse schapenkaas, het Kempisch Heideschaap, Chaams Hoen, de Schiedamse moutwijn, Boeren Goudse Oplegkaas, Amsterdamse Ossenworst, Friese Droge Worst, het Drents Heideschaap, de Limburgse stroop, Mestreechtse kalfspastei, en meer: je vindt ze bij de Slow Food stands.
Daarnaast presenteren convivia van SLow Food lekkere, pure en eerlijke producten uit hun regio. Zo neemt convivium Zeeland i.o. rauwmelkse schapenkaas mee van Kaasboerderij Mariekerke in Meliskerke, zwarte bessenjam van Jammakerij 't Siepje en zwarte bessensap van Boonmans' wijnmakerijk.
Convivium Texel is aanwezig met Texelse schapenkaas en honing.
Convivium Achterhoek brengt Brassica zeer smakelijke, authentieke vleeswaren mee. Slagerij De Schelfer en Helder Varken: absoluut een bezoek waard.
Convivium Kempen-Meierij is er met twee presidia: Kempisch Heideschaap en Chaams Hoen, en presenteert daarnaast de geitenkaas van Saanenhof.
Convivium LImburg presenteert de Limburgse stroop, dat onlangs een Slow Food presidium is geworden. Verder laat het convivium mensen graag proeven van Mestreechtse Kalfspastei; daarnaast is Vianny's fruitconserven van de partij.
Convivium Utrecht presenteert zich met geitenkaas en -worst van Geitenboerderij Eureka uit Woudenberg, en diverse soorten knoflook van Eemlook.
Convivium Den Haag is er met o.m. het Livar varken van slager Nico Englebert.
Convivium Rotterdam presenteert fruitconserven, mosterd en honing van Hoeve Avondrust. Verder is er Schiedamse Moutwijn en Boeren Goudse Oplegkaas.
Speciale aandacht van Slow Food is er voor de bedreigde bij, waar een aparte stand voor is ingericht boordevol interessant materiaal, heerlijke honing en meer.
In de Slow Food stands verwachten we verder de volgende producten en leveranciers:
In het Praethuys zijn Slow Food-lezingen en workshops te volgen:
De toekomst van de zwarte bij (donderdag 9 september, 16.00 uur en vrijdag 10 september, 14.00 uur, door Slow Food-lid René Zanderink)
Wat is honing? (vrijdag 9 september, 12.00 uur, door René Kant, Ned. Bijenhoudersvereniging, afd. Rotterdam)
De fascinatie van een leven lang imker zijn (vrijdag 10 september, 13.00 uur, door Kitty Verkruisen, imker te Rotterdam)
Hoogstamfruit: bestaat dat nog? (zaterdag 10 september, 12.00 uur, door Ria Olijslager, lid van Slow Food en de Noordelijke Pomologische Vereniging)
Slow Kids (zaterdag 11 september, vanaf 13.00 uur, door Slow Food-leden Juul Lelieveld en Annemiek de Groot)
Slow Food in beweging (zaterdag 11 september, 17.00 uur, door Slow Food-voorzitter Hans van der Molen)
De betekenis van de Ark van de Smaak (zondag 12 september, 11.00 uur, door Hielke van der Meulen, lid van de Nationale Ark Commissie van Slow Food Nederland)
Melk komt niet van de koe, maar van de fabriek (zondag 12 september, 12.00 uur, door Sándor Schiferli, coördinator Nationale Ark Commissie van Slow Food Nederland)
De YFM ontvangt op donderdag 9 en vrijdag 10 september schoolkinderen en neemt ze mee op een waar voedsel-avontuur. De kinderen van de bezoekers van de Kunsthal zijn alle dagen natuurlijk ook van harte welkom! Via een korte of een lange speurtocht zullen de kinderen op ontdekkingstocht gaan. Zintuigen worden geprikkeld, de moestuin bestudeerd en allerlei weetjes over eten ontdekt.
en jongere ouderen is er ook van alles te zien, proeven en ervaren op het Youth Food-plein. Proef de heerlijkste appelsapjes van Maarten, eet een vegan cupcake van Lisette, of wat dacht je van een verse worst van Samuel en Jiri? Op een inspiratiemuur lees en zie je meer over wat de Youth Food Movement doet, heeft gedaan en nog voor je in petto heeft.
Doe dat tijdens KunsthalKookt! Er is gedurende vier dagen een actietarief voor nieuwe leden plus een mooie, gevulde goodiebag ter waarde van ongeveer 16 euro! Meer informatie op het Youth Food-plein en binnen bij de Slow Food-stand.
Gert Smits, Groenten en Fruit (De Heurne), die speciaal voor de gelegenheid onder meer echte Achterhoekse Artisjokken zal leveren. Zie ook www.groentekwekerij-smits.nl
De Ommuurde Tuin (landgoed Oranje Nassau, Renkumse Beekdal), die een selectie zal maken uit de seizoensgroenten. De Ommuurde Tuin levert biologische kruiden en seizoensgroenten, aardbeien en bessen, bloemen en boeketten. Er is een theeterras, er zijn rondleidingen, kook- en kruidenworkshops. www.ommuurdetuin.nl
Vianny's, met een verrassing!

En Hoeve Avondrust, eveneens met een verrassing!