
De Youth Food Movement (YFM) is een netwerk van studenten van allerlei studierichtingen, jonge consumenten en jonge professionals, zoals boeren, tuinders, koks, vissers en producenten. Jonge mensen die met elkaar veranderingen teweeg brengen op het gebied van voedselproductie en voedselconsumptie. YFM is een internationale beweging die is opgericht in 2007. De Nederlandse vereniging bestaat sinds juli 2009. De Youth Food Movement is gebaseerd op de principes van Slow Food: jongeren zetten zich in voor meer good, clean en fair voedsel.
De Youth Food Movement Nederland is opgericht door een aantal enthousiaste en gemotiveerde jongeren met een passie voor lekker eten. In oktober 2008 kregen tien jongeren de kans om de Salone del Gusto en Terra Madre te bezoeken in Turijn. Hier vond de eerste meeting plaats van de in 2007 opgerichtte Youth Food Movement, waar jongeren uit heel de wereld bij aanwezig waren. Carlo Petrini (voorzitter Slow Food International) sprak wijze woorden: “Een vereniging zonder jongeren is een vereniging zonder toekomst.” Zo is het maar net. Vandaar dat na vijf geweldig inspirerende dagen de plannen gemaakt werden om ook in Nederland de jongerenbeweging van Slow Food van de grond te krijgen.
De Youth Food Movement Nederland is opgericht door een aantal enthousiaste jongeren die een passie voor good, clean en fair voedsel delen. De vereniging wordt geleid door een zeskoppig bestuur.
Het bestuur wordt in haar werkzaamheden ondersteund door verschillende actieve jongeren. Er wordt momenteel gewerkt aan het oprichten van een aantal verschillende commissies.
Meer informatie vind je onder Youth Food Movement en op de website www.youthfoodmovement.nl.
